"Nordic Plast” investē 2,5 miljonus eiro jaunā ražotnē

"Nordic Plast” investē 2,5 miljonus eiro jaunā ražotnē

Vides apsaimniekošanas uzņēmumu grupas „Eco Baltia grupa” otrreizējo izejvielu pārstrādes uzņēmums SIA „Nordic Plast”, investējot 2,5 miljonus eiro, izveidojis jaunu modernizētu ražotni. Uzņēmuma ražošanas jaudas pieaugušas pusotru reizi un jaunajā ražotnē radītas 25 jaunas darbavietas.

„Eco Baltia grupas” valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs:

„Jaunā ražotne ir loģisks un nepieciešams solis „Nordic Plast” attīstībā, nostiprinot pozīcijas kā vienam no vadošajiem polimēru pārstrādes uzņēmumiem Baltijā. Jaunā ražotne palielina „Nordic Plast” ražošanas jaudas, konkurētspēju un arī eksporta potenciālu. Turklāt jaunā ražotne nodrošinās arī jaunas darbavietas un sniegs ieguldījumu vides piesārņošanas samazināšanai. Nākamais mērķis ir turpināt veiksmīgo attīstību, izstrādāt jaunus produktus un iekarot jaunus eksporta tirgus, kļūstot par Eiropas top līmeņa ražotāju.”

Atkritumu pārstrādes ražošanas līnijas modernizācijas procesā uzņēmumā uzstādītas jaunākās un modernākās polimēru pārstrādes iekārtas. Tāpat uzstādītas jaunas izejvielu mazgāšanas un ekstrūzijas līnijas, kā arī ūdens attīrīšanas iekārtu komplekss. Pateicoties ražotnes modernizācijas projektam, „Nordic Plast” rūpnīcā ir izveidotas 25 jaunas darbavietas, kopējam strādājošo skaitam sasniedzot 65 darbiniekus.

„Nordic Plast” ražošanas jaudas pieaugušas pusotru reizi – no vidēji 320 tonnām gatavās produkcijas mēnesī līdz 550 tonnām gatavās produkcijas mēnesī. Gadā līdz šim „Nordic Plast” pārstrādāja ap 5000 tonnām izejvielas, no kurām aptuveni 40-50% ir Latvijā savāktās plēves un cietā plastmasa, un šo apjomu plānots palielināt līdz 8500 tonnām.

„Šodien esam liecinieki tam, ka rūpes par vidi var būt ne tikai entuziasms, bet sekmīga uzņēmējdarbība, kurā top eksportspējīgi produkti ar augstu pievienoto vērtību un rodas jaunas darbavietas. Olainei ir desmitgadēs veidojušās rūpniecības tradīcijas un ir patiess prieks redzēt tās attīstāmies,”

norāda ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis.

Projekts ir nozīmīgs arī no vides politikas viedokļa, jo palielinās ne vien iespējas pārstrādāt dažāda veida plēves un plastmasu, kas citādāk nonāktu poligonos, bet būtiski uzlabota uzņēmuma energoefektivitāte un samazināt ietekme uz vidi – paredzēts, ka enerģijas patēriņš samazinās līdz 30%, kā arī uzstādītas jaunas un efektīvas ūdens attīrīšanas iekārtas.

Paplašinot ražošanu un padarot to efektīvāku, „Nordic Plast” strādā arī pie darbības sākšanas ar jauniem eksporta partneriem Zviedrijā, Lielbritānijā un Somijā. Uzņēmums šobrīd veic eksportu uz desmit valstīm, tikai nelielu daļu realizējot Latvijā. Lielākie uzņēmuma eksporta partneri ir Francijā, Čehijā un Lietuvā.

Projekta īstenošanai „Nordic Plast” ir saņēmis arī Vides investīciju fonda Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta līdzfinansējumu 595 114 eiro apmērā. Tāpat projekta īstenošanai „Nordic Plast” piesaistījis finansējumu no „Nordea bankas”.

Nordic Plast jaunā ražotne - infografiks

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *