Darbību uzsāk Latvijā pirmais beramtaromāts

SIA Depozīta Iepakojuma Operators (DIO) sadarbībā ar SIA “Tomra Collection Latvia” un mazumtirgotāju SIA “Maxima Latvija” uzstādījis Latvijā pirmo lielapjoma taromātu jeb beramtaromātu, kurā iespējams nodot līdz pat 100 PET iepakojumiem un skārdenēm vienlaikus.

Jaunais taromāta modelis uzstādīts pie Maxima XXX veikala Andreja Saharova ielā 20A, Rīgā, un jau no šodienas ir pieejams ikvienam depozīta sistēmas lietotājam. Plānots, ka jau tuvākajā laikā darbību uzsāks arī otrs beramtaromāts, kas jau ir uzstādīts pie tirdzniecības centra “Spice”, bet gaida apstiprinājumu no Rīgas būvvaldes. Tādējādi rīdziniekiem tiks nodrošināta iespēja nodot lielus tukšo iepakojumu apjomus abās Daugavas pusēs.

Svarīgi ņemt vērā, ka beramtaromātā var iebērt tikai PET iepakojumus un skārdenes, savukārt stikla pudeles var nodot līdzšinējā taromāta modelī – šāds taromāts būs izvietots arī blakus jaunajam beramtaromātam, lai lietotāji vienā depozīta punkta apmeklējuma reizē varētu nodot visa veida iepakojumus. 


Kā jau ierasts, nododot depozīta iepakojumus taromātos visā Latvijā, jāpārliecinās, ka tie ir iztukšoti, nav bojāti un uz tiem atrodas skaidri nolasāms svītrkods un depozīta zīme. Lai nodotu iepakojumus, tos jāizber taromātā un jāaiztaisa taromāta vāks. Taromāts saskaitīs visus nodotos iepakojumus un izdos depozīta kuponu. Gadījumā, ja taromāts kāda iemesla dēļ iepakojumu nevarēs pieņemt, šis iepakojums nonāks atsevišķā nodalījumā, kas atrodas zem ekrāna. Biežākie gadījumi, kad tā var notikt:


  1. Taromātā kļūdaini ievietota stikla pudele ar depozīta zīmi → stikla tara jānodod blakus esošajā standarta taromāta modelī;
  2. Taromāts nepieņem PET iepakojumu vai skārdeni ar depozīta zīmi → pārliecinies, ka iepakojums ir iztukšots un nav deformēts, un ievieto to taromātā atkārtoti vai izmanto blakus esošo taromātu;
  3. Taromāts nepieņem iepakojumu, jo tas ir bojāts un/vai uz tā nav depozīta zīmes → iepakojumu ievieto kioskam blakus esošajā šķirošanas konteinerā.

Beramtaromāts – papildus ērtība HoReCa nozares pārstāvjiem.  Kā arī uzņēmumi, kam regulāri uzkrājas tukšā tara, aicināti slēgt līgumu ar DIO par iepakojumu bezmaksas izvešanu no uzņēmuma – sīkāka informācija pieejama DIO mājaslapā. Depozīta sistēmas operators šobrīd noslēdzis jau 590 līgumus ar HoReCa nozares pārstāvjiem – birojiem, viesnīcām, bāriem, restorāniem un citām iestādēm – par depozīta iepakojumu bezmaksas savākšanu no uzņēmuma un depozīta maksas atgriešanu. Plašāk lasāms šeit.


Avots: depozitapunkts.lv 2023. gada 9. novembris