Pāreja uz depozīta sistēmas jauno tvērumu

SIA Depozīta Iepakojuma Operators (DIO) vērš uzmanību, ka jaunā tvēruma produkciju bez depozīta zīmes var ražot, importēt un laist tirgū vēl līdz šī mēneša beigām, 31. martam, bet tirdzniecības vietas nemarķētos dzērienu iepakojumus var tirgot līdz šī gada 30. jūnijam (ieskaitot). Savukārt no 1. jūlija visiem veikalu plauktos esošajiem depozīta produktiem jābūt marķētiem ar Latvijas depozīta zīmi, tādēļ DIO aicina tirgotājus jau laicīgi plānot nemarķēto produktu krājumu izpārdošanu, kā arī iesaistīties pircēju informēšanā par gaidāmajām pārmaiņām.


Saskaņā ar depozīta sistēmas operatora prognozēm 2023. gadā tirgū tiks laisti vairāk nekā 485 miljoni depozīta iepakojuma vienību, no kuriem aptuveni 30 miljonus veidos jaunā tvēruma dzērienu iepakojumi. Ņemot vērā pārejas periodu, jaunie produkti depozīta iepakojumā šobrīd tirgū ienāk pakāpeniski un 2023. gada pirmajos divos mēnešos tirgū laists apmēram pusmiljons jaunā tvēruma iepakojumu. Paredzams, ka no aprīļa marķētās produkcijas apjoms veikalu plauktos pieaugs.

Atgādinām, ka no 01.01.2023. ir spēkā jaunais depozīta sistēmas tvērums, kas iekļauj tādus jaunus produktus kā sīrupa un alkoholisko kokteiļu, kas veidoti uz spirta bāzes (ar alkohola saturu līdz 15%), stikla, plastmasas (PET) un skārdeņu iepakojumus, kā arī visu veidu alkoholiskos dzērienus PET pudelēs vai skārdenēs, kas ir marķēti ar Latvijas depozīta zīmi. Plašāk lasāms šeit.Avots: depozitapunkts.lv 2023. gada 22. marts