Vairāk nekā 1000 taromātos visā Latvijā depozīta maksu iespējams ziedot labdarībai

8. decembrī, SIA Depozīta Iepakojuma Operators (DIO) sadarbībā ar labdarības organizāciju Ziedot.lv uzsāk ziedošanas iniciatīvu “Ziedo savu depozītu”, kuras ietvaros lietotāji varēs ziedot depozīta maksu par nodotajiem dzērienu iepakojumiem taromātu tīklā visā Latvijā. Depozīta maksu būs iespējams novirzīt trīs dažādām labdarības iniciatīvām – Ukrainas bēgļu bērniem Latvijā, trūcīgiem senioriem un dzīvnieku patversmēm visā Latvijā. Ziedošanas funkciju taromātos plānots saglabāt visu depozīta sistēmas darbības laiku.

“Šis gads ir bijis izaicinājumiem pilns gan pie mums, gan ārpus valsts robežām, tādēļ esmu ļoti gandarīts, ka jau pirmā depozīta sistēmas darbības gada laikā varam nodrošināt iespēju depozīta sistēmas lietotājiem iesaistīties šajā iniciatīvā un palīdzēt tiem, kuriem tas ir nepieciešams visvairāk. Depozīta sistēma ir kļuvusi par mūsu ikdienas sastāvdaļu un no šodienas iegūst jaunu pievienoto vērtību – papildu depozīta iepakojumu atgriešanai iedzīvotājiem nu būs pieejami vairāk nekā 1000 ziedošanas punkti taromātos visā Latvijā. Aicinu ikvienu, kura maciņš to atļauj, nākamajās taras nodošanas reizēs iepazīties ar jauno ziedošanas iespēju. Tāpat vēlos pateikties mūsu uzticamajiem partneriem Ziedot.lv, kuri uzņēmās nodrošināt šo ziedojumu pārtapšanu praktiskā palīdzībā,” komentē SIA Depozīta Iepakojuma Operators valdes priekšsēdētājs Miks Stūrītis.

“Novērtējam DIO iniciatīvu, jo tā vienlaikus sasniedz divus mums visiem svarīgus mērķus – vides aizsardzība un sociālā drošība,” komentē Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta.


Kā veikt ziedojumu taromātā?

Veikt ziedojumu taromātā ir ļoti vienkārši – kad visi tukšie depozīta iepakojumi ir nodoti, lietotājam jāspiež uz ekrānā redzamās pogas “Ziedot” un jāizvēlas viens no trim labdarības virzieniem, kuram viņš vēlas novirzīt depozīta maksu. Sesijas noslēgumā nepieciešams apstiprināt veikto izvēli, nospiežot pogu “Ziedot!”. Jāpiebilst, ka pēc divkārtēja apstiprinājuma veikto ziedojumu nav iespējams atcelt.

Vienā darbības sesijā iespējams ziedot tikai vienam labdarības virzienam, taču, ja lietotājs vēlas ziedot arī citam virzienam, tad iepakojumi jānodod vairākos piegājienos, katru reizi izvēloties citu labdarības iniciatīvu. Savukārt, ja lietotājs vēlas ziedot tikai daļu no depozīta maksas, arī tad iepakojumi jānodod vairākos piegājienos – vienu daļu ziedojot, bet par otru daļu saņemot kuponu atprečošanai veikalā tāpat, kā tas darbojies līdz šim.

Ziedošanas projekts realizēts sadarbībā ar labdarības organizāciju Ziedot.lv, kas uzņēmusies rūpes par saziedoto līdzekļu nogādāšanu līdz grūtībās nonākušajiem. Projekts tapis sadarbībā ar stratēģiskās komunikācijas aģentūras “VA Communications”, radošās aģentūras “Guilty Ogilvy”, mediju aģentūras “Inspired”, zvērinātu advokātu biroja “Ellex Kļaviņš” un taromātu ražotāja “Tomra Systems ASA” bezmaksas atbalstu. Plašāk lasāms šeit.Avots: depozitapunkts.lv 2022. gada 8. decembris