Tirgū laisti vairāk nekā 138 miljoni depozīta iepakojuma vienību

Jūnija ietvaros tirgū laisti 49,5 miljoni depozīta iepakojuma vienību, kas ir par 30% vairāk nekā maijā, savukārt kopumā no februāra tirgū laisti jau 138,5 miljoni ar Latvijas depozīta zīmi marķētu iepakojumu. Nodoto depozīta iepakojumu skaits nedaudz vairāk kā 5 mēnešu laikā sasniedzis 61 miljonu, turklāt, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, pieņemtā iepakojuma apjoms audzis par 63%, kas skaidrojams gan ar aktīvajām Jāņu brīvdienām un karsto laiku, gan arvien lielāku ar depozīta zīmi marķēto produktu pieejamību tirdzniecībā.


Aktuālie dati liecina, ka vidējais laiks, kas paiet no iepakojuma iegādes brīža līdz tā nodošanai depozīta punktā, svārstās no 4 līdz 6 nedēļām.

Depozīta sistēmas operators atgādina, ka līdz 31. jūlijam paredzēts pārejas periods, kura laikā veikalu plauktos var atrasties gan ar depozīta zīmi marķēti, gan nemarķēti produkti. Savukārt no 1. augusta depozīta sistēmā iekļautos iepakojumus bez Latvijas depozīta zīmes tirgot ir aizliegts, tādēļ tirgotāji tiek aicināti laicīgi plānot dzērienu apriti, lai izpārdotu krājumus bez depozīta zīmes. Depozīta produktu īpatsvars Latvijas veikalos šobrīd svārstās no 85% līdz pat 99%. Plašāk lasāms šeit.


Avots: depozitapunkts.lv 2022. gada 12. jūlijs