Depozītu sistēma – pirmais mēnesis

1. martā apritēja mēnesis, kopš Latvijā darbojas dzērienu iepakojumu depozīta sistēma. Līdz šim taromātos nodoti vairāk nekā 94 000 depozīta iepakojumu un, salīdzinot ar februāra vidu, nodoto iepakojumu skaits pieaudzis vienpadsmit reizes, kas saistīts arī ar veikalu plauktos pieaugošo depozīta produktu skaitu. Februārī tāpat iekārtoti un atvērti 99 jauni automatizētie depozīta punkti, kā arī uzstādīti vēl 70 taromāti, tādējādi kopējam uzstādīto taromātu skaitam sasniedzot 906, no kuriem 849 taromāti ir pieejami iepakojumu nodošanai. Plānots, ka līdz 1. maijam Latvijā darbosies vairāk nekā 1400 depozīta punktu – automatizētie un manuālie.

“Saskaņā ar nozares aplēsēm pirmā depozīta sistēmas darbības mēneša beigās  20 % no saražotās produkcijas ir ar Latvijas depozīta zīmi, savukārt martā jau vairāk nekā puse no saražotās produkcijas būs depozīta iepakojumā. Saražotās produkcijas pielāgošana depozīta sistēmai prasa zināmu laiku un materiālos ieguldījumus, kam ražotāji savlaicīgi ir gatavojušies un dara visu iespējamo, lai veikalu plauktos pēc iespējas drīzāk būtu pieejami dzērieni depozīta iepakojumā. Vienlaikus jāņem vērā, ka arī tirdzniecības vietās ir izveidojušies produkcijas uzkrājumi bez depozīta zīmēm,” komentē Latvijas Alus Darītāju savienības izpilddirektors Pēteris Liniņš.

Februāra laikā Latvijas iedzīvotāji depozīta punktos nodevuši kopumā 94 392  tukšos depozīta iepakojumus (361 dažādu veidu produkts no 50 dzērienu ražotājiem) un, salīdzinot ar februāra vidu (8552 iepakojumi līdz 14.02.), nodoto iepakojumu skaits ir pieaudzis 11 reizes. Depozīta iepakojumi nodoti kopumā 746 dažādos automatizētajos depozīta punktos.  Plašāk lasāms šeit.

Avots: depozitapunkts.lv 2022. gada 1. marts