Depozīta sistēmā nodots pirmais miljons depozīta iepakojumu

Kopš dzērienu iepakojumu depozīta sistēmas darbības uzsākšanas Latvijā taromātos nodots pirmais miljons depozīta iepakojumu. Visbiežāk nodotais iepakojuma veids ir PET pudeles (53 %), kam seko skārdenes (32 %) un stikla pudeles (15 %). Turpinoties depozīta sistēmas pārejas periodam, operators atgādina, ka pirms iepakojuma nodošanas jāpārliecinās ne vien par tā formu, bet arī Latvijas depozīta zīmes esamību uz produkta etiķetes.

“Joprojām ir spēkā depozīta sistēmas pārejas periods, kad tiek iztirgoti iepriekš saražotie dzērieni bez depozīta zīmes, un vienlaikus iedzīvotāji apgūst jaunieviesto sistēmu, veidojot atbildīgāku attieksmi pret depozīta iepakojumiem. Plānots, ka līdz ar 1. maiju lielākā daļa tirgū laisto dzērienu būs ar Latvijas depozīta zīmi,” stāsta SIA “Depozīta Iepakojuma Operators” valdes priekšsēdētājs Miks Stūrītis.

Ja rodas kāda tehniska problēma un nesaplacinātu iepakojumu ar Latvijas depozīta zīmi neizdodas nodot taromātā, informāciju par to var nodot operatoram. “Aicinu sūtīt depozīta punkta adresi, veikala nosaukumu, nodošanas laiku un iepakojuma fotogrāfiju ar labi nolasāmu svītrkodu un depozīta zīmi uz e-pastu jautajumi@dio.lv vai numuru +371 20224214 lietotnē Whatsapp,  lai mēs varētu palīdzēt atrisināt situāciju,” piebilst M.Stūrītis.

Lai nodrošinātu ātru un vienkāršu iepakojumu nodošanas procesu, jāpārliecinās, ka nododamais iepakojums ir iztukšots, nav saplēsts un ir bez būtiskiem bojājumiem, savukārt uz iepakojuma etiķetes atrodas skaidri nolasāms svītrkods un Latvijas depozīta zīme. Tukšie depozīta iepakojumi jāievieto taromātā pa vienam un ar apakšējo daļu pa priekšu. Jāpiebilst, ka PET iepakojums temperatūras maiņas ietekmē var deformēties, tādēļ pirms nodošanas taromātā ieteicams atskrūvēt vāciņu un izlīdzināt spiedienu, lai iepakojums ieņemtu sākotnējo formu.

Gadījumos, kad taromātam nepieciešama apkope – iztukšošana vai tīrīšana, par ko liecina paziņojums uz ekrāna, lūgums vērsties pie konkrētā veikala darbiniekiem.


Avots: depozitapunkts.lv 2022. gada 22. marts