Divlitrenes tirgot vairs nedrīkst

Valsts ieņēmumu dienests (VID) atgādina, ka no 2018.gada 1.aprīļa aizliegts pārdot alkoholiskos dzērienus iepakojumos, kas lielāki par puslitru, ja to stiprums pārsniedz 5,8%, kā arī iepakojumos, kas lielāki par 1 litru, ja to stiprums ir 5,8% vai mazāks.

Pārdošanas ierobežojumi pamatā attiecas uz alkoholiskajiem dzērieniem, kas pildīti PET pudelēs.

Minētie iepakojuma tilpuma ierobežojumi neattiecas uz vīnogu vīnu; alkoholiskajiem dzērieniem, kas ir pildīti stikla, keramikas, koka vai metāla iepakojumos, kā arī kompleksā iepakojumā, kas sastāv no polimēra vai lamināta maisa, kurš iepakots kartona kastē un uz alkoholisko dzērienu ražotājiem, kuri tirgo produkciju ražošanas vietā vai savā struktūrvienībā.

Minēto aizliegumu nosaka Alkoholisko dzērienu aprites likuma 6.pants. Gadījumā, ja VID vai cita uzraugošā iestāde tomēr konstatēs, ka minētais aizliegums netiek ievērots, tirgotājam var tikt piemērota administratīvā atbildība saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 169.3 pantu Ar akcīzes nodokli apliekamo preču aprites noteikumu pārkāpšana.

Tas paredz par ar akcīzes nodokli apliekamo preču (to skaitā preču, kurām piemērojams akcīzes nodokļa atbrīvojums vai atvieglojums) iegādes, realizācijas, uzglabāšanas vai pārvietošanas (pārvadāšanas) noteikumu pārkāpšanu, kā arī par citiem šo preču aprites noteikumu pārkāpumiem piemērot naudas sodu fiziskajām personām no 70 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām — no 70 līdz 7100 eiro, konfiscējot šīs preces vai bez konfiskācijas.

Avots: portāls db.lv, autore: Zane Atlāce – Bistere, 2018. gada 3. aprīlis

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *