Atcelta iepakojuma depozīta sistēmas ieviešana

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija 2015. gada 30. aprīlī paziņojusi par atteikšanos no ieceres Latvijā ieviest obligāto dzērienu iepakojumu depozīta sistēmu. Tai plānotais finansējums tiks novirzīts dalītās atkritumu šķirošanas sistēmas attīstīšanai.

Lasīt tālāk

Kā notiek PET iepakojuma pārstrāde?

Kā no PET pudelēm top ražošanā izmantojamas plastmasas pārslas? Par to var uzzināt vairāk, iepazīstoties ar db.lv publicēto rakstu un fotogaleriju no viesošanās uzņēmumā “PET Baltija”, kas ieņēmis vietu Eiropas 25 lielāko PET pārslu ražotāju vidū.

Lasīt tālāk

Turpinām īstenot mācību projektu

Latvijas Poligrāfijas uzņēmumu asociācija turpina īstenot projektu „Latvijas Poligrāfijas un iepakojuma nozares darbaspēka kvalifikācijas celšana” (īstenošanas līguma Nr. L-APA-10-0028), darbības programmas “”Cilvēkresursi un nodarbinātība” papildinājuma 1.3.1.1.1. apakšaktivitātes “Atbalsts nodarbināto apmācībām komersantu konkurētspējas veicināšanai – atbalsts partnerībās organizētām apmācībām” ietvaros.

Lasīt tālāk

Kavējas plānotā plastmasas pudeļu depozītsistēmas ieviešana

No šī gada 1.janvāra Latvijā bija jāsāk darboties plastmasas pudeļu un skārdeņu depozītsistēmai. Tas nozīmētu, ka cilvēki, iegādājoties dzērienus PET pudelēs vai bundžiņās, piemaksātu dažus centus par iepakojumu, taču vēlāk šo naudu atgūtu atpakaļ, pudeles un skārdenes nododot. Tomē Latvijā atšķirībā no Igaunijas depozītsistēma tā arī nav tikusi ieviesta.

Lasīt tālāk