“Austra Pak” iepakojums saņem starptautisko “Iepakojuma Ekselences” balvu

SIA “Austra Pak” saņēmusi “Iepakojuma Ekselences” balvu (“WorldStar for Packaging Excellence”) par kartona iepakojumu bišu transportēšanai Pasaules Iepakojuma organizācijas (World Packaging Organisation) starptautiskajā konkursā “WorldStar for Packaging”. Nozares atzinība ir nozīmīgs sasniegums, kas apliecina Latvijas iepakojuma augsto kvalitāti un konkurētspēju.

Pasaules konkursā piedalījās 321 darbs no 36 valstīm. Uzvarētājus noteica starptautiska žūrija – eksperti no pasaules iepakojuma organizācijām, asociācijām un institūtiem.

SIA “Austra Pak” konkursa darbs – kartona iepakojums bišu transportēšanai 2018. gadā saņēma “Grand Prix” nacionālajā konkursā „Labākais iepakojums Latvijā”, ko organizē Latvijas Iepakojuma asociācija.

Kartona iepakojums bišu transportēšanai

Iepakojums bišu saimei – lielizmēra kārba ar ērtiem rokturiem pārvietošanai, bišu skrejām un ventilācijas caurumiem sānu plaknēs. Strops izgatavots no diviem gofrētā kartona izklājumiem. Kartona strops noder visiem, kas ķer spietus, audzē, pērk, pārdod, pārvieto bites. Tas ir pietiekoši lēts vienreizējai izmantošanai, tomēr izmantojams arī krietni ilgāk. Un arī pietiekoši izturīgs iepakojums, lai transportēšanai savietotu vismaz piecos stāvos. Strops tapa pēc bitenieka Aivja Ābeles iniciatīvas, konstrukciju izstrādāja SIA “Austra Pak” konstruktors Andrejs Šmidbergs.

Uzņēmums “Austra Pak” balvu “WorldStar for Packaging Excellence” saņem trešo reizi: 2011. gadā apbalvota kārbu grupa “Munio Candela” ekoproduktiem un 2016. gadā – kārba „Ziemassvētku pārsteigums”.

„WorldStar for Packaging Excellence” ir lielākais profesionālais konkurss pasaulē, un balva ir ievērojams sasniegums iepakojuma nozarē. Pasaules Iepakojuma organizācija konkursu rīko kopš 1970. gada, aicinot pieteikt dalībai nacionālo konkursu žūriju izvirzītos  iepakojumus no Eiropas, Āzijas, Amerikas, Austrālijas. Latvijas uzņēmumi kopš 1998. gada, kad sāka piedalīties prestižajā konkursā, saņēmuši jau divdesmit vienu atzinību – apbalvoti uzņēmumu „VG Kvadra Pak”, “Stora Enso Packaging”, „Tukuma Piens”, „Latvijas Balzams”, „Dobeles Dzirnavnieks”, u. c. iepakojumi.