“Austra Pak” iepakojums iegūst starptautisku balvu

Pasaules Iepakojuma organizācijas (World Packaging Organisation) starptautiskajā konkursā “WorldStar for Packaging Excellence” ieguvis augstu novērtējumu SIA “Austra Pak” un saņems uzvarētāja balvu par kartona iepakojumu bišu transportēšanai.  Apbalvošanas ceremonija notiks 2020. gada  8. maijā Diseldorfā, Vācijā, starptautiskās iepakojuma izstādes “Interpack” laikā.

Konkursā šogad bija iesniegts 321 darbs no 36 valstīm. Darbus vērtēja un uzvarētājus noteica starptautiska žūrija, kurā piedalījās pārstāvji no 36 iepakojuma asociācijām.

Latvija piedalījās ar iepakojumu bišu transportēšanai – strops ar ērtiem rokturiem pārvietošanai, bišu skrejām un ventilācijas caurumiem sānu plaknēs. Noderēs visiem, kas ķer spietus, audzē, pērk, pārdod, pārvieto bites. Kartona stropi ir pietiekoši lēti vienreizējai izmantošanai, tomēr ir izmantojami krietni ilgāk. Tas ir pietiekoši izturīgs iepakojums, lai savietotu vismaz piecos stāvos. Strops tapis pēc bitenieka Aivja Ābeles iniciatīvas, konstrukciju izstrādājis SIA “Austra Pak” konstruktors Andrejs Šmidbergs. Strops izgatavots no diviem gofrētā kartona izklājumiem. 2018. gada nacionālajā konkursā „Labākais iepakojums Latvijā”, ko organizē Latvijas Iepakojuma asociācija,  iepakojums saņēma “Grand Prix”.

Uzņēmums “Austra Pak” balvu “WorldStar for Packaging Excellence” saņems trešo reizi: apbalvots jau “Munio Candela” ekopiepakojums ekoproduktiem (2011. g.) un dāvanu kārba „Ziemassvētku pārsteigums” (2016. g.).

Latvijas uzņēmumi kopš 1998. gada, kad  sāka piedalīties prestižajā konkursā “WorldStar”, saņēmuši jau divdesmit balvas – apbalvoti uzņēmumu „VG Kvadra Pak”, “Stora Enso Packaging”, “Austra Pak”, „Tukuma Piens”, „Latvijas Balzams”, „Dobeles Dzirnavnieks”, u. c. iepakojumi.

„WorldStar” ir lielākais profesionālais konkurss pasaulē, un balva ir ievērojams sasniegums iepakojuma nozarē. Pasaules Iepakojuma organizācija (PIO) konkursu rīko kopš 1970. gada, aicinot pieteikt dalībai nacionālo konkursu žūriju izvirzītos labākos iepakojumus no Eiropas, Āzijas, Amerikas. Konkursa uzvarētājus nosaka starptautiska žūrija, kurā piedalās pārstāvji no pasaules iepakojuma organizācijām, asociācijām un institūtiem.

Kartona iepakojums bišu transportēšanai